Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O nás
O nás

V roce 1992 jsem založila firmu „MCM“ A.K. a od roku 2002 nesou všechny moje výrobky registrovanou značku „RECESE“ a pod stejným názvem je provozováno i studio.

Od začátku působení jsem se zaměřila na dekorování porcelánu a keramiky, na malování a na vlastní zakázkovou výrobu bytových interiérových doplňků. Postupem času jsem hledala způsob, jak skloubit dohromady malování s keramikou. Proto jsem nabídku rozšířila o keramickou mozaiku, která dokonale splňuje tento záměr. Po prostudování dostupných materiálů o mozaikách u nás i ve světě, především z období antiky, ve které mozaika vznikala a postupném zkoušení různých metod jsem si vytvořila vlastní výrobní technologii. Výroba a konečná realizace keramické mozaiky je velmi náročná ruční práce. Je to spojení výtvarného návrhu, přípravy a výroby keramické mozaiky až po dokonalé řemeslné zpracování. Proto je mozaika také časově náročná, ale výsledný efekt stojí za pozornost. Při realizaci využívám rovných linií mozaiky v kombinaci se střepem, malbou pod glazuru apod. Současná široká škála barevných glazur a podglazurních barev nabízí velmi efektní a zajímavé řešení zpracování mozaiky včetně použití zlata, stříbra a jiných listrů. Po přestěhování keramické pece do nového působení jsem výrobu keramiky přerušila a doufám, že po rekonstrukci dílny tuto činnost v letošním roce obnovím.

Přesto, že jsem se nemohla věnovat keramice a mozaice, tak jsem nezahálela. Věnovala jsem více malování obrázků, do kterých ráda vkládám špetku humoru a recese. V té době vznikly obrázky jako Švadlenka, Na polštáři, Na větvi, apod.

Také jsem rozšířila nabídku bytového textilu. Na své výrobky vybírám dražší, ale kvalitní a pokud možno originální látky, ze kterých pak vznikají zajímavé polštáře, povlečení, zástěry, obaly na knížky, termo poklopy na hrnky, nebo konvice, aj. Abych dodala svým výrobkům originalitu občas ručně domalovávám různé motivy barvami na textil. Protože malování je pro mě prioritou, tak jsem se pustila do dekorování dřevěného nábytku. Vznikla tak nádherná skříň na kravaty, různé dřevěné skládací obrázky, stoličky, atd.

 

Prezentace: V roce 2002 jsem se prezentovala na výstavě bytových a interiérových doplňků v Tokyu a o půl roku později na výstavě v Osace v Japonsku. V roce 2014 jsem uspořádala malou výstavu svých obrázků v kavárně U Samsy v centru Prahy.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz